Rozpoczynamy realizację projektu „Archi-przygody. Edycja 2023” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury

Koniec września, październik oraz początek listopada. Mamy nadzieję, że ten czas wybrani Uczniowie klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej zapamiętają miło na długo. Przed nami 10 spotkań, które poprowadzi wykwalifikowana architekt ze wsparciem pracownika Izby Tożsamości Ursusa.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Archi-przygody

Narodowe Centrum Kultury

CAŁKOWITA WARTOŚĆ 3 000 000 zł

W związku z tym, że istnieje i działa w strukturze Ośrodka Kultury „ARSUS” nasza Izba Tożsamości Ursusa, pomyśleliśmy, że taki program, jak Archi-przygody, idealnie wpisze się w naszą działalność. Archi-przygody to program edukacji architektonicznej, skierowany nieodpłatnie do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, czyli uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na przestrzeń publiczną oraz edukowanie najmłodszych w zakresie możliwości wpływu na nasze otoczenie. Wszelkie materiały sfinansowało Narodowe Centrum Kultury. Poprzez uczestnictwo w warsztatach, bazujących na nowoczesnych sensorycznych i doświadczalnych metodach pracy, uczniowie mogą przekonać się empirycznie, jak ważna dla jakości naszego życia jest estetyka, harmonia oraz środowisko naturalne.

Przed Uczniami 10 spotkań, podczas których zostanie zrealizowany autorski program łączący scenariusze Narodowego Centrum Kultury: „Miejsce spotkań” oraz „tożsamość miejsca” Zajęcia będą mieć miejsce w Domu Kultury „Portiernia”