„Ostatni turnus” w Ursusie. Nowa data spotkania w listopadzie!

Znów powracamy z tematem wczasów w PRL-u. Zapraszamy serdecznie na spotkanie z autorem książki „Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL”. Marcin Wojdak spotka się z nami 23 listopada (czwartek) o godz. 19:00. Wstęp bezpłatny. Na spotkaniu będzie możliwy zakup książki – 50 zł za egzemplarz w gotówce

Odbędziemy z autorem podróż po architekturze ośrodków wypoczynkowych z czasów PRL-u: urokliwe stołówki, archaiczne domki letniskowe bez łazienek, pensjonaty pachnące kurzem. Niektóre z tych miejsc nadal przyjmują gości, inne niszczeją (…) W podróży pomogą nam fotografie z książki “Ostatni turnus”. Spotkanie zorganizowaliśmy nieprzypadkowo – będzie mieć związek z naszą Wystawą (W)czasową, która prezentowana była w tym roku przez 2 miesiące w DK “Portiernia”

„Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u” to pierwsza książka autora, wydana w 2022 roku. Książka ukazuje prawdziwe perełki wśród ośrodków wypoczynkowych, które cieszyły się największą popularnością w okresie PRL-u. Jako fotograf z zawodu, w sposób niezwykle skrupulatny dokumentuje klimatyczne stołówki, pensjonaty i domki letniskowe bez łazienek. Pragnie zapisać te obrazy dla potomnych i zapamiętać świat, które bezpowrotnie odchodzi w niepamięć.

Marcin Wojdak pracuje jako fotograf. Twórca popularnego profilu na Instagramie o nazwie Cosmoderna. Autor dzieli się ze swoimi obserwatorami ciekawostkami na temat architektury powojennego modernizmu. Publikuje on również krótkie opowiadania. Inspiracją do pisania, są dla autora zdjęcia ukazujące ślady minionej epoki. Marcin Wojdak podróżuje po Polsce i byłych krajach ZSSR, szukając miejsc naznaczonych socjalizmem, które potem wykorzystuje w swojej twórczości.