DOSTĘPNOŚĆ

Szablon strony Izby Tożsamości Ursusa spełnia standard dostępności WCAG 2.0 na poziomie AA wymaganym przez rozporządzenie Rady Ministrów o Krajowych Ramach Interoperacyjności z dnia 12 kwietnia 2012 roku potwierdzony przez pozytywny wynik przeprowadzonego w ich obrębie audytu. Szablon posiada semantyczny kod HTML, możliwość powiększania czcionki oraz wersję o wysokim kontraście. Dostępny dla niepełnosprawnych.

 

Miejsca parkingowe dla samochodów znajdują się przy ul. Traktorzystów 20, przed budynkiem Domu Kultury „Miś” i Izby Tożsamości Ursusa, jak również przy ul. Traktorzystów 14 przy Ośrodku Kultury „Arsus”, gdzie znajduje się biuro Izby. Jednakże nigdzie nie ma wymalowanych na niebiesko miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.

 

W budynku przy ul. Traktorzystów 20 parter jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wjazd dla osób poruszających się na wózkach od ul. Traktorzystów z poziomu chodnika, bez rampy czy spadku. W środku budynku brak windy i mechanicznych platform. Na 1. piętro do ekspozycji Izby Tożsamości prowadzą jedynie schody. Pomocą służy miła obsługa.

 

   Toalety są przystosowane na parterze budynku przy ul. Traktorzystów 20 do obsługi osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

       Oczywiście, jest możliwość wejścia z psem przewodnikiem zarówno do biura Izby Tożsamości Ursusa jak i do pomieszczenia z ekspozycją.