PROJEKTY

Wśród pomysłów wybranych do realizacji w czwartej edycji budżetu partycypacyjnego – na rok 2018 – znalazł się z pomocą 287 głosów (18,5%) projekt autorstwa Izby Tożsamości Ursusa: Izba Tożsamości Ursusa zaprasza: Śladami historii po dzielnicy Koszt zwycięskiego projektu został oszacowany na kwotę 10 030 zł.

Wygrały pomysły z największą liczbą głosów, które zmieściły się w kwocie przeznaczonej na realizację pomysłów w tym obszarze oraz zdobyły poparcie co najmniej 10% głosów osób, które oddały ważne głosy w tym terenie. Łączny koszt wybranych pomysłów wynosił 819 492,00 zł. Ważne głosy na projekty Ursusa Północnego oddało 1551 osób. 

Projekt zakłada 6 wycieczek z przewodnikami po wartościowych pod względem historii i kultury przemysłowej lokalizacjach w północnej części Ursusa. Projekt realizowany będzie także w Izbie Tożsamości Ursusa. Dla wszystkich zostanie opracowany darmowy ogólnodostępny spacerownik, także do ściągnięcia w formie mobilnej aplikacji. Wycieczkom towarzyszyły będą konkursy z nagrodami.

Zadaniem projektu, który zakłada wycieczki z przewodnikami po wartościowych historycznie miejscach północnej części dzielnicy Ursus, jest prezentacja wszystkim zainteresowanym mieszkańcom całej Warszawy walorów historycznych i kulturowych Ursusa wraz z dziedzictwem przemysłowym i ważnymi postaciami związanymi z dzielnicą. Szczególnym celem jest również dostarczenie wiedzy, integracja i rozbudzenie poczucia tożsamości wśród mieszkańców, którzy zamieszkują Ursus od niedawna. Zauważa się zgłaszaną na spotkaniach i konsultacjach społeczną potrzebę wycieczek, jakie zakłada projekt. Walorem projektu jest też promocja wartościowego stylu spędzania czasu wolnego.