Dostaliśmy się do programu Narodowego Centrum Kultury

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do tegorocznej edycji programu Archi-przygody. A chętnych nie brakowało, ponieważ napłynęło ponad 150 zgłoszeń od przedszkoli, szkół oraz instytucji kultury z całej Polski. Do uczestnictwa w programie zakwalifikowanych zostało na podstawie odpowiedniej uzyskanej liczby punktów 40 placówek. Wśród nich nasza instytucja – Ośrodek Kultury Arsus!!! Jednocześnie Narodowe Centrum Kultury poszukuje w zwiazku z ogłoszonymi wynikami osób na stanowisko edukatorów. Szczegóły poniżej

W zwiazku z tym, że istnieje i działa w strukturze Ośrodka Kultury „ARSUS” nasza Izba Tożsamości Ursusa, pomyśleliśmy, że taki program, jak Archi-przygody, idealnie wpisze się w naszą działalność. Archi-przygody to program edukacji architektonicznej, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, czyli uczniów szkół podstawowych. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży na przestrzeń publiczną oraz edukowanie najmłodszych w zakresie możliwości wpływu na nasze otoczenie. Wysłaliśmy zgłoszenie, odpowiedzieliśmy na szereg pytań oraz przygotowaliśmy odpowiedzi konkursowe i udało się! Znaleźliśmy się wśród 20. innych instytucji kultury z Polski i 20. placówek oświatowych.

Źródło: Narodowe Centrum Kultury

Już niebawem zgłosimy się do szkół w Dzielnicy Ursus, aby zaprosić grupę Uczestników do programu. Wszelkie materiały sfinansuje Narodowe Centrum Kultury. Poprzez uczestnictwo w warsztatach, bazujących na nowoczesnych sensorycznych i doświadczalnych metodach pracy, uczniowie mogą przekonać się empirycznie, jak ważna dla jakości naszego życia jest estetyka, harmonia oraz środowisko naturalne.

Narodowe Centrum Kultury rozpoczęło też drugi etap naboru do Archi-przygód – dla edukatorów. Do 19 marca czekają na aplikacje studentów ostatnich lat architektury i kierunków pokrewnych, architektów oraz specjalistów edukacji architektonicznej.  W tegorocznej edycji już na etapie wypełniania zgłoszenia edukator/ka musi wybrać z listy zakwalifikowanych placówek te, w których poprowadzi cykl warsztatów po zakwalifikowaniu do programu. Może włąśnie studenci architektury bądź architekci mieszkający w Ursusie chcą z nami poprowadzić tegoroczne Archi-przygody?

Formularz zgłoszeniowy jest aktywny do 19 marca. Szczegóły naboru dostępne są po kliknięciu w poniższy obrazek

A już niedługo tak fajnie będziemy się bawić i uczyć o architekturze, jak w Młodzieżowym Domu Kultury w Stalowej Woli