Prezentacja albumu fotograficznego Ireneusza Barskiego

Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy serdecznie zapraszają do Domu Kultury Kolorowa (ul. Sosnkowskiego 16). Na parterze w Sali widowiskowej już 26 marca 2019 roku o godz. 18:00 odbędzie się prezentacja albumu pełnego niezwykłych zdjęć dokumentujących bogate dzieje Ursusa.

Autorem wszystkich fotografii jest słynny fotograf – Ireneusz Barski. To wielokrotnie nagradzany i wyróżniany dziennikarz, fotograf i reportażysta. Od 1961 roku nieprzerwanie utrwala na zdjęciach historię Ursusa, w tym fabryki traktorów, w której pracował. Przez kolejne dziesięciolecia niestrudzenie dokumentuje wydarzenia, obiekty, miejsca, jak również ludzi. Składa się na to niezwykły obraz historii i przemian Ursusa w okresie minionych sześćdziesięciu lat.

Podczas spotkania czytelnikom zostanie przedstawiony wyjątkowy album, w którym na unikatowych zdjęciach autor utrwalił kilkadziesiąt lat historii Ursusa i jego mieszkańców, m.in. rozwój architektoniczny, ważne dla całego kraju wydarzenia, w tym związane z Ursusem – strajki i rocznice wypadków Czerwca’76, tworzenie się opozycyjnych struktur  NSZZ „solidarność”, czy codzienne życie mieszkańców.

W programie wydarzenia oczywiście odbędzie się rozmowa z Ireneuszem Barskim  oraz z dr Robertem Gawkowskim, historykiem, autorem wielu publikacji o Warszawie. Drugi z wymienionych prowadził już spotkanie autorskie np. wokół książki o Ursusie Jerzego Domżalskiego oraz był obecny podczas promocji książki o sporcie w Ursusie jako jej współautor. Uczestnicy spotkania otrzymają egzemplarz albumu z podpisem autora.

Warto być 26 marca w Domu Kultury „Kolorowa”
Wydarzenie na portalu Facebook