„Zima i sporty zimowe dawniej i dziś” czyli zapraszamy na Zimę w Mieście 2023

Zapraszamy serdecznie dzieci lat 7-12 z Dzielnicy Ursus na różnorodne zajęcia organizowane w Domu Kultury „Portiernia” w czasie ferii zimowych w terminie: 20.02-24.02.2023.

Zajęcia są nieodpłatne, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne od 1 lutego 2023. Zapisy przyjmujemy do wyczerpania miejsc pod nr tel: (22) 350 17 80 pod poniedziałku do piątku w godz. 09:00-20:00

Nie prowadzimy półkolonii (nie ma świetlicy ani posiłków), tylko jednorazowe zajęcia, po których opiekun zobowiązany jest odebrać dziecko z placówki. Każde zajęcia trwają do 1,5 godziny. Zapisane dzieci nie muszą przynosić żadnych przyborów szkolnych na zajęcia.

UWAGA!!! Jeśli zapisanym osobom zmienią się plany i zrezygnują z uczestnictwa, prosimy o telefoniczną lub mailową informację zwrotną. Zazwyczaj zajęcia cieszą się dużym powodzeniem i wówczas wpisujemy chętnych z listy rezerwowej.

Czy w naszej Dzielnicy kiedykolwiek działały sekcje zimowych sportów? Kiedy wymyślono narty? Jak dawniej wyglądały polskie zimy? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy na zimowych zajęciach z Izbą! Dla najbardziej aktywnych Uczestników przewidziane upominki!

Termin:
20 i 23 lutego, godz. 10:00-11:30

„Zima i sporty zimowe dawniej i dziś”
Uczestnicy cofają się w czasie i oglądają zimowy Ursus swoich babci i dziadków. Gdzie i jak w Ursusie dzieci spędzały czas na mrozie i śniegu? Wyświetlone zostaną film i archiwalne fotografie. Na ekspozycji czasowej dzieci zobaczą specjalnie wypożyczony na tę okazję dawny sprzęt używany do sportów zimowych. Zapoznają się z dyscyplinami zimowymi, nazwiskami sportowców (także lokalnych), a poprzez przygotowane zadania poznają ich historię. Na koniec niespodzianki i tworzenie przedwojennego plakatu zimowego

Zajęcia odbędą się w sali ekspozycyjnej Izby Tożsamości Ursusa. Zapraszamy Dzieci w wieku 7-12 lat