Walczymy o środki w ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie

Aby zrealizować wymarzone pomysły, w tym roku napisaliśmy kolejny projekt do Budżetu Obywatelskiego m. st. Warszawy. O możliwości i sposobach głosowania będziemy Państwa informować na bieżąco

URSUS DLA GOŚCI I TURYSTÓW – PRZEWODNIK PO DZIELNICY I PAMIĄTKI

Projekt napisany został w ramach X edycji BO w Warszawie. Wnioskowana kwota to 65 tys zł. Pomysł zakłada wydanie krótkiej publikacji reklamującej dzielnicę Ursus gościom i turystom oraz mapki z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi, instytucjami kulturalnymi i muzealnymi. Pozwoli też na wyprodukowanie drobnych suwenirów dla turystów. Mapka oraz wydawnictwo powinno być wydane w 3 wersjach językowych (polski, ukraiński, angielski).

W ramach projektu można również zakupić np. maszynkę do magnesów i prasę do nadruków na kubkach i filiżankach, aby nie generować kosztów produkcji, a zrobić pamiątki w ramach środków własnych.

Warto dostosować dzielnicę do panujących trendów. „Turyści chętnie korzystają z miejsc noclegowych poza centrum miasta i idąc śladem lokalnej społeczności odkrywają miejscowe wyroby i usługi. Nawet niewielkie atrakcje lokalne mogą pozwolić sobie na dotarcie z informacją o swojej ofercie do coraz bardziej zindywidualizowanych i głęboko sprofilowanych turystów oraz odwiedzających” (cytaty z raportu SCENARIUSZE ROZWOJU TURYSTYKI. WARSZAWA 2030, opr. Warszawska Organizacja Turystyczna i Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, WARSZAWA 2030).