Wspólne malowanie muralu na budynku Ośrodka Kultury „Arsus”

Sobotnie wydarzenie to kontynuacja działań, za którymi stoi Fundacja dla Ursusa we współpracy z Ośrodkiem Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy oraz Izbą Tożsamości Ursusa. Malowanie, w którym mile widziane są dzieci oraz młodzież, odbędzie się 1 września w godz. 10:00-14:00 przy wejściu „A” do Ośrodka Kultury „Arsus”. Wystarczy ubrać się w roboczy strój!

Po warsztatach z Anną Koźbiel-Walas (graficzką, ilustratorką, animatorką z kolektywu XOLOR), które odbyły się w ramach Lata w Mieście 2018 27 sierpnia 2018 w Izbie Tożsamości Ursusa i pod Ośrodkiem Kultury „Arsus”, Organizator zaprasza chętne osoby, w szczególności dzieci w wieku szkolnym, na wspólne malowanie muralu na budynku Ośrodka Kultury „Arsus”.

WAŻNE! Najlepiej przyjść ubranym w robocze rzeczy! Na pewno podczas malowania skapnie trochę farby na spodnie, buty, bluzki itp. 😉

Również pod czujnym okiem Anny Koźbiel-Walas chętni pomalują na zewnątrz wejście „A” do Ośrodka Kultury „Arsus”. Podczas wydarzenia obecny będzie również autor muralu: Adama Walas. Mural wg jego pomysłu był malowany od 1 sierpnia na elewacji Ośrodka Kultury „Arsus” we współpracy ze Stacja Muranów.

Adam Walas: Członek kolektywu Xolor, zajmującego się realizacją murali, min. na warszawskim Muranowie, w Falenicy czy na żoliborskim Kinie Elektronik. W 2014 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Litografii prof. Błażeja Ostoja Lniskiego, pracuje jako asystent w Pracowni malarstwa prof. Sławomira Marca. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, min. I miejsca w konkursie Graffiti 1944 (2009), wyróżnienia w konkursie Illustration Startup (2011) oraz I Nagrody Roku 2013 w konkursie Grafika Warszawska. Jego prace pokazywane były na wystawie najlepszych dyplomów ASP Coming Out w 2014 roku.


W ostatni poniedziałek przyjechała telewizja, jak również miała miejsce I część warsztatów streetartowych z Anną Koźbiel-Walas (graficzką, ilustratorką, animatorką z kolektywu XOLOR), które odbyły się w ramach Lata w Mieście 2018 27 sierpnia 2018 w Izbie Tożsamości Ursusa i pod Ośrodkiem Kultury „Arsus” – dzięki Fundacji Dla Ursusa we współpracy z tymi instytucjami.

Dzieci ze szkół z terenu Dzielnicy Ursus (SP 2 oraz SP 4) miały okazję obejrzeć prezentację o najsłynniejszych muralistach z Polski i ze świata. Najpierw w Izbie poznały technikę szablonu, następnie wyszły pod Ośrodek Kultury „Arsus”, gdzie obejrzały świeży mural nawiązujący do historii Dzielnicy. O postaciach i symbolice opowiedziała Alicja Szot – czynna opozycjonistka w PRL-u, obecnie działaczka Fundacji Dla Ursusa. Na parkingu pod „Arsusem” powstały piękne prace z szablonów.

Więcej o muralu:
https://ursushistoryczny.pl/aktualnosci/rozpoczely-sie-prace-nad-historycznym-muralem-na-elewacji-osrodka-kultury-arsus/

Organizator SERDECZNIE ZAPRASZA 🙂