Polecamy: Uroczyste zakończenie prac przy muralu na budynku Ośrodka Kultury „Arsus”

W sierpniu br. dobiegło końca kilkanaście dni malowania ponad 300 m. kw. muralu na historycznym budynku Ośrodka Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Fundacja Dla Ursusa  wraz z Ośrodkiem Kultury „Arsus” zapraszają na „Uroczyste zakończenie prac przy muralu na budynku Ośrodka Kultury „Arsus”. To już 4 września 2018 o godz. 18:00, przy ul. Traktorzystów 14

4 września jest datą symboliczną – dokładnie wtedy w 1980 roku w Ursusie sfinalizowano prace nad redakcją statutu dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Mazowsze”.

Autorem muralu, którego koncepcja powstawała ponad 3 tygodnie, jest Adam Walas z kolektywu XOLOR. Jego projekt to graficzna interpretacja historii Ursusa, na którą składają się elementy nawiązujące do przełomowych wydarzeń. Zestawione zostały w formie ilustracyjnego kolażu.

Podczas malowania w upalne dni pomagała Stacja Muranów. Kontynuacją działań, za którymi stoi Fundacja Dla Ursusa, były również warsztaty z Anną Koźbiel-Walas w Izbie Tożsamości Ursusa oraz pod Ośrodkiem Kultury „Arsus”, jak również niecodzienne wydarzenie angażujące społeczność lokalną: Wspólne malowanie muralu na budynku Ośrodka Kultury „Arsus”

Wydarzenie na portalu społecznościowym Facebook:
https://www.facebook.com/events/1818194278293882/

W imieniu Organizatorów zapraszamy serdecznie!