Spektakl „Mikołajki” i wizyta Świętego Mikołaja

5 grudnia – w dzień tuż przed Mikołajkami – nie mogło u nas zabraknąć atrakcji dla najmłodszych! Całe rodziny były witane na parterze przez elfa – pomocnika św. Mikołaja, który zostawił dla dzieci kosz cukierków. Na piętrze Teatr Wariacja przedstawił spektakl „Mikołajki”. Treść sztuki również odnosiła się do wyjątkowego dnia. Ze sklepu pouciekały zabawki – mikołaje. Widzowie śledzili podróże zagubionych mikołajów po świecie i razem z nimi poznali zwyczaje świąteczne innych narodów.

A chwilę po bajce przed Domem Kultury „Portiernia” zaparkowała bryczka z końmi. Z okien wychylał się wyczekując dzieci św. Mikołaj!!! Kiedy już usiadł przed „Portiernią” na specjalnym fotelu, rozpoczął wręczanie prezentów. Najpierw obdarowani zostali autorzy listów o swoich eko-działaniach w całym 2021 roku. Następnie wszyscy pozostali także z radością odbierali swoje torby z prezentami. „Portiernia” również miała swój wkład do paczek – pierniczki i piórniki do samodzielnego ozdabiania.

Przy padającym śniegu krótko głos zabrali: wiceburmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Kazimierz Sternik oraz Kierownik DK „Portiernia” Bożena Kuśmierek. Mikołaj, mając jeszcze do obdarowania DK „Miś”, pożegnał się z tłumem przed „Portiernią”, zabrał do swojego wozu najlepszego autora listu wrzuconego do skrzynki w „Portierni” i ruszył w kierunku osiedla Niedźwiadek. Tam także wystąpiła grupa dzieci rozwijająca swój głos na naszych zajęciach „Dziecięcy Zespół Wokalny” pod kier. Magdaleny Dydo.
 
Dziękujemy serdecznie za wspólną, wspaniałą mikołajkową akcję Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy a Rodzinom z Dziećmi za liczne przybycie!!!