„Ursus. Zapiski ze stanu wojennego” – promocja książki

W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Dzielnica Ursus m. st. Warszawy oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zapraszają na premierę książki autorstwa Jerzego Domżalskiego „Ursus. Zapiski ze stanu wojennego”
Tytułowe zapiski są świadectwem spisanym przez mieszkańca Ursusa, historyka z wykształcenia i jednocześnie redaktora gazety wydawanej w Zakładach Mechanicznych „Ursus”, jednej z największych fabryk w Polsce w czasie, gdy rodziła się „Solidarność”. Publikacja zawiera notatki z lat 1980 – 1983, osobiste doświadczenia dnia codziennego, a także obserwacje wydarzeń, które tworzyły historię przemian demokratycznych w Polsce.
Wydawcą publikacji jest Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
Spotkanie z autorem, które odbędzie się 13 grudnia 2021 roku o godz. 18:30 w Bibliotece Publicznej im. W. Grabskiego przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47 poprowadzi Antoni Muracki – warszawski bard, pieśniarz i poeta.
Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odbioru w bibliotece od 1 grudnia 2021 roku.
* Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami o obostrzeniach epidemiologicznych. Uwaga. Liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zgłosić się po bezpłatną wejściówkę. Wejściówki do odebrania w bibliotekach w Ursusie. Spotkanie będzie transmitowane na profilu facebookowym Dzielnicy Ursus.