Spacer „Ursus. Tajemnice dzielnicy” – jeszcze są wolne miejsca!

W ramach 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2018 zapraszamy do udziału w niezwykłym zwiedzaniu wyjątkowego pomieszczenia w Domu Kultury „Miś” w Dzielnicy Ursus. WYDARZENIE DEDYKOWANE OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI WZROKU I RUCHU.

Zbiórka na dole w Domu Kultury „Miś”. Następnie zapraszamy na 1 piętro. Izba Tożsamości Ursusa to okazja do poznania bogatych dziejów dzielnicy. Posiadamy unikalne pamiątki z różnych okresów, zdjęcia, kroniki, stroje, miniatury ciągników, filmy związane z historią Ursusa. Wielu eksponatów można dotknąć. Na zakończenie proponujemy spacer ul. Dyrekcyjną pełną historii i prowadzącą do kilku miejsc ważnych dla historii Polski.

WSTĘP WOLNY

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
– poprzez stronę festiwalu
http://www.wfkbb.pl/pl/program/kalendarium/warszawa/10/03
– telefonicznie
22 478 27 70
– mailowo:
agnieszka.gorzkowska@arsus.pl

Ideą Festiwalu jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Tegoroczne hasło Festiwalu MOŻESZ! odzwierciedla jego ideę – by ci, którzy kulturę tworzą chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, uwzględniając ich indywidualne potrzeby, a ci, do których ta oferta jest adresowana – mogli z niej korzystać.

W kulturze wszystko MOŻNA. To w kulturze, naszym zdaniem, są ludzie, którzy poprzez dbałość o dostępność swoich instytucji i oferty MOGĄ być wzorem do naśladowania dla innych, zwłaszcza dla tych, którzy z różnych powodów jeszcze wątpią, boją się lub po prostu nie wiedzą czym jest dostępność. Zadaniem naszym, Fundacji Kultury bez Barier, jest przekazać wiedzę na temat tego w jaki sposób udostępniać przestrzeń kultury, ale także ośmielać instytucje i ludzi tworzących ofertę kulturalną. Z drugiej strony chcemy pokazać osobom z niepełnosprawnością, że od 10 lat MOGĄ korzystać w komfortowych warunkach z wydarzeń kulturalnych w Warszawie i w wielu miastach w Polsce. Wystarczy uwierzyć, że razem MOŻEMY zmienić oblicze kultury.

INFORMACJE O BUDYNKU

*Miejsca parkingowe: Parking bezpłatny.
*Wejście dla osób poruszajacych się na wózku: główne .
*Sposób dostępu dla osób poruszających się na wózku: samodzielne, z poziomu terenu,
*Szerokość drzwi wejściowych: min. 90 cm
*Wysokość progu przy drzwiach: do 2 cm
*Toalety i pokoje rodzica z dzieckiem: dostępne dla osób z niepełnosprawnością; pokój dla rodzica z dzieckiem, przewijak,

6. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier 2018 organizowany przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, STUDIO teatrgalerię, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska odbywa się w dniach 28.09–7.10.2018 oraz 12 – 14.10.2018 w Warszawie i innych miastach w Polsce.

Patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NIepełnosprawnych, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl