Zachęcamy do głosowania na projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2019

Od 15 do 30 czerwca trwa głosowanie na pomysły w ramach V edycji budżetu partycypacyjnego w Warszawie. Gorąco zachęcamy Państwa do oddania głosów na poniżej opisane projekty.

Projekt NR 13 URSUS BABKI [Ursus Północny]

Jeżeli oddacie Państwo na nas swój głos i zwyciężymy, to:

W ramach projektu „Ursus Babki” chcemy zapraszać na spotkania w kobiecym gronie osoby, które poprowadzą warsztaty tematyczne.
Mogą one mieć charakter działaniowy (plastyczne, muzyczne, ruchowe), ale również mogą to być wykłady, porady psychologa i prawnika. Oczywiście w czasie tych spotkań oprócz warsztatów i działań będzie miejsce na zwykłe rozmowy, tematyczne dyskusje czy zwykłą integrację.

Nie chcemy do końca określać charakteru wszystkich spotkań i mamy nadzieję, że kobiety które będą przychodziły na „Ursus Babki”, same po pewnym czasie zaczną proponować tematy kolejnych spotkań, a mając zaplecze finansowe w postaci budżetu partycypacyjnego będzie można swobodnie zapraszać zarówno artystów, którzy poprowadzą ciekawe warsztaty, jak i profesjonalnych wykładowców, specjalistów w danej dziedzinie.
Jednakże tego typu działania będą możliwe dopiero wtedy, gdy grupa będzie się już od jakiegoś czasu spotykać.

Dlatego na początek zaproponujemy pierwsze warsztaty, spotkania, wykłady, będą to:
– warsztaty wikliniarskie
– warsztaty dziewiarskie
– udzielanie pierwszej pomocy (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i osób starszych)
– spotkanie z psychologiem
– spotkanie z prawnikiem.

Szczegółowe informacje o projekcie:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/16432?user=

Projekt NR 14 KULTURALNE PODWÓRKA [Ursus Południowy]

Jeżeli oddacie Państwo na nas swój głos i zwyciężymy, to..

Zorganizujemy kilka wydarzeń o nazwie „Kulturalne Podwórko” – niewielkie wydarzenia plenerowe, które będą odbywać się 1 raz w miesiącu (niedziela) w maju, czerwcu, sierpniu i we wrześniu 2019 r. w godz. 14.00-17.00 (18.00 w przypadku ładnej pogody) na podwórkach lub placach ogólnodostępnych w Ursusie. Spotkanie w plenerze z tymi mieszkańcami dzielnicy którzy mieszkają tu od wielu lat, nawet pokoleń, i tymi nowo przybyłymi.

Głównym celem „Kulturalnych Podwórek” jest integracja mieszkańców dzielnicy, możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób nie dla wszystkich oczywisty, na przykład grając w często już zapomniane gry podwórkowe (klasy, guma, kapsle), ringo, badmington, piłkę plażową, porozmawianie nie tylko z najbliższymi sąsiadami przy kawie, herbacie, na podwórku, na trawie, grając np. w tak teraz popularne „planszówki” ale też z osobami dopiero co poznanymi, od niedawna mieszkającymi w sąsiedztwie. W czasach gdy człowiek swój dom, swoje mieszkanie często traktuje tylko jako sypialnię, a ludzie z tego nowego osiedla, bloku czy nawet klatki schodowej częściej zrzeszają się na portalach społecznościowych, nawet tych osiedlowych i za ich pomocą się ze sobą komunikują, coraz częściej występuje potrzeba bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.

Zapraszamy zarówno seniorów, rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych. W czasie spotkań będziemy otwarci na propozycje mieszkańców i możliwości zmian w kolejnych „Podwórkach” w dużej mierze chcemy aby właśnie mieszkańcy Ursusa Południowego je współtworzyli. Liczymy również na kreatywne dyskusje dotyczące kultury w dzielnicy Ursus.

Każde spotkanie w ramach „Kulturalnych Podwórek” będzie miało swoją myśl przewodnią i dodatkową atrakcje w postaci spektaklu, warsztatu czy kameralnego koncertu w wykonaniu profesjonalnych aktorów, muzyków czy animatorów, nie na scenie ale na trawie czy leżakach, połączone z interakcjami z publicznością.
Wokół „Kulturalnych Podwórek” chcemy stworzyć społeczność która będzie kontynuować projekt i przenosić go w inne miejsca (podwórka Ursusa).

Szczegółowe informacje o projekcie:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/16423?user=

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

JAK i GDZIE ZAGŁOSOWAĆ???

1) Urząd Dzielnicy Ursus – Wydział Obsługi Mieszkańców, pl. Czerwca 1976 r. nr 1 w dniach 15–30 czerwca 2018 r. (dni robocze);
2) Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, ul. Plutonu AK „Torpedy” 47 w dniach 16, 18–23 oraz 25–29 czerwca 2018 r.
3) Przez Internet:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/site/welcome

ABY GŁOS BYŁ WAŻNY:
https://twojbudzet.um.warszawa.pl/glosowanie-na-pomysly-2019