Wizyta delegacji z Etiopii [relacja]

1 lipca, w poniedziałek po południu, mieliśmy wielką przyjemność oprowadzić po terenie postindustrialnym Ursusa delegację z Etiopii!!! Pani prorektor Gedam Mandefro Abate i panowie Moges Abraha Arage oraz Gedefaw z Bahir Dar University przybyli do nas dzięki kontaktom z Marcinem Obałkiem, który odwiedził Ursus już wcześniej – podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

Pan Marcin wraz z delegacją obejrzeli budynek dawnej Portierni, Izbę Tożsamości Ursusa, najstarsze pofabryczne zabudowania przy ul. Dyrekcyjnej. Weszliśmy również z wizytą do dyr. Ośrodka Kultury „Arsus” – Bogusława Łopuszyńskiego. Ostatnim punktem zwiedzania był pomnik Czerwca’76.

Goście – przedstawicieli świata nauki oraz biznesu z Brazylii oraz Etiopii – przybyli do Polski 17 czerwca na zaproszenie Klastra Wspierania Polskiej Gospodarki Jedność, Stowarzyszenia Popierania i Rozwoju Wiedzy o Ochronie Środowiska Czysty Świat, w porozumieniu z Togira Group – Business Consulting.
Podczas wizyty studyjnej prowadzimy szeroko zakrojone rozmowy i odwiedzamy zainteresowane współpracą podmioty. Mamy nadzieję, że ten jakże intensywnie spędzony czas zaowocuje nowymi ciekawymi projektami oraz rozwojem tych już będących w toku, takich jak międzynarodowa wymiana studentów z Etiopii wraz z możliwością otwarcia nowych kierunkow, ochrona środowiska i siedlisk ptakow migrujących w Etiopii, uruchomienie linii produkcyjnych i powiązanie polskich firm z branży rolniczej i nie tylko. W naszych działaniach skupiających się na terenie Etiopii i innych krajach Afryki, chcemy przekazywać przede wszystkim ideę zrównoważonego rolnictwa i rozwoju w zgodzie z ochroną środowiska. Patrząc na błędy całej zachodniej Europy, która stara się odzyskiwać obecnie to, co w dużej mierze sama zniszczyła, Afryka ma wciąż szansę by wielu z nich uniknąć – tłumaczył Marcin Obałek, reprezentant m. in. Stowarzyszenia Popierania i Rozwoju Wiedzy o Ochronie Środowiska Czysty Świat oraz projektu „Traktoriada. Traktorem dookoła świata”.