„Ursus – historia kina” – unikatowy film w Kinie Ursus 30 października (środa)

Budynek kina Ursus, w którym niegdyś mieścił się zakładowy ośrodek kultury przy fabryce ciągników, od prawie 70 lat stanowi ważne miejsce na kulturalnej mapie dzielnicy. Wkrótce, ze względu na upadek fabryki i przekształcenia własnościowe, przestanie istnieć. – Na ostatniej projekcji z cyklu „Kino Retro” wyświetlimy film o jego historii, który powstanie w ramach warsztatów wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami Ursusa – zapowiadają Organizatorzy ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna.

Trwają międzypokoleniowe warsztaty, w ramach których uczestnicy dzielą się swoimi opowieściami o Kinie Ursus – wracają do wydarzeń z przeszłości i wspólnie stworzą na ten temat krótki film. Twoja historia ma znaczenie! Przypominay o warsztatach także w tym wpisie.

Ciekawostki związane z Kinem Ursus można przeczytać także w naszym artykule.

Jako Izba Tożsamości Ursusa, również włączyliśmy się w proces tworzenia filmu i użyczamy materiałów archiwalnych związanych z działalnością Kina w Ursusie.

Film z udziałem mieszkańców „Ursus – historia kina” – zostanie wyświetlony w Kinie Ursus 30 października (środa) o godz. 17:00.

***

Organizator: Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna

Współorganizator: Ośrodek Kultury Arsus

Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa

Partner: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Patronat medialny: Radio RDC, „Flesch Mazowsza”, „Mocne strony”