Wyróżnienie dla filmu „Historia pewnego posagu”, którego sceny powstawały także w naszej Izbie i DK „Portiernia”

Film zdobył wyróżnienie w IV edycji wojewódzkiego Konkursu Filmowego Zrób-My Nasz-Film 2020/2021 „Historie zapisane w obrazie”

Tegoroczna edycja zakładała, że przesyłane przez szkoły podstawowe z woj. mazowieckiego filmy miały mieć jeszcze bardziej lokalny charakter. Powinny koncentrować się na najbliższej okolicy i otoczeniu twórców filmów konkursowych. Uczniowie zwarli więc szyki, aby pokazać nam mniej lub bardziej znane – może jeszcze nieodkryte najpiękniejsze miejsca … i wszystko inne, z czego są dumni – także w kontekście osobistych przeżyć, odkrywania okolicy, pamiątek rodzinnych lub osób z bliskiego otoczenia, które przez swoje działania przekazywały wiedzę o miejscu i czasie zdarzeń.

Film nakręciły uczennice Szkoły Podstawowej Nr 360 z naszej dzielnicy: Matylda Lewińska (7c) oraz Marianka Lipińska, Zuza Michałowicz i Katherine Shwartz z klasy 7b – udało się oczarować również Jury. Dziewczyny opowiedziały historię pewnego posagu… Gratulujemy! Opiekunem Uczennic jest nauczycielka Pani Anna Lewandowska.
Patronat Honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, zespół chłopców z obecnej klasy 6c przygotował film: „O czym szumią mazowieckie drzewa. Opowieści z Parku Czechowickiego”, który również zdobył wyróżnienie 👏. Filmy można obejrzeć na naszym kanale YouTube Szkoły Zapraszamy