Traktoriada – wyprawa Ursusem dookoła świata. Spotkanie z podróżnikami

– Zapraszamy na wspomnienia z wyprawy, którą rozpoczęliśmy w roku 2002, kiedy ciągnikiem Ursus 6014 wyruszyliśmy z Polski na zachód. Do 2010 roku odbyło się już sześć etapów. Przemierzyliśmy przeszło 15 000 km po drogach i bezdrożach Urugwaju, Argentyny, Chile, Peru oraz Boliwii. Przejechaliśmy przez tropikalne lasy deszczowe Amazonii, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata Uyuni, gorącą pustynię Atacama, niebezpieczne pola gejzerów oraz bezkresną pampę – zachęcają podróżnicy: Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek. Spotkanie odbędzie się 8 czerwca o godz. 18:00. Podczas wydarzenia odbędzie się degustacja wyjątkowej kawy URSUS. WSTĘP: 20 zł, płatność w dniu wydarzenia lub przez system biletyna.

Monika Filipiuk-Obałek – Absolwentka Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zawodowo fotograf, dziennikarz telewizyjny i prasowy, pilot wycieczek; ponadto instruktor jazdy konnej, sędzia WKKW, uczestnik wielu rajdów konnych oraz zawodów jeździeckich. Zakochana w koniach arabskich i podróżach – głównie po Ameryce Południowej i Azji; w wolnym czasie dosiada swą narowistą, acz wielce urodziwą klacz Filomenę, przemierzając z dala od cywilizacji polskie bezdroża…

Marcin Obałek – tramp, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia Czysty Świat oraz członek zarządu Fundacion Mundo Puro w Boliwii. Pomysłodawca Traktoriady – Wyprawy Ursusem Dookoła Świata realizowanej od 2001 roku – nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic – Travellery. Organizator Polskiej Ekspedycji Amazońskiej – realizowanych od 2004 roku wypraw archeologicznych w nieznane rejony Tropikalnych Lasów Deszczowych Boliwii. W wolnym czasie fotograf i sternik. Prezentacje są przygotowane w formie multimedialnej.