Muzyka wypełniająca płytę łączy w jedną całość bardzo różne gatunki – ambient, minimalizm, jazz, techno czy muzykę elektroniczną. Na krążek składa się 5 utworów. Warto zapoznać się z kompozycjami
„Proces tworzenia miał kilka etapów, był też dość długi i skomplikowany. Część muzyki powstawała organicznie do stworzonego już obrazu, z kolei inne fragmenty miały odwrotną kolejność. Wszystko powstawało w bezpośredniej komunikacji z reżyserką, która z jednej strony obdarzyła mnie wielkim zaufaniem, a z drugiej była świadoma każdego aspektu relacji obrazu z dźwiękiem. Ten film jest niewątpliwie wyjątkowy pod względem tego, jak blisko jest w nim połączony obraz i dźwięk” – tak multimedialność projektu komentuje Dominik Strycharski.
Muzyka wypełniająca płytę łączy w jedną całość bardzo różne gatunki – ambient, minimalizm, jazz, techno czy muzykę elektroniczną. Film „Symfonia Fabryki Ursus” traktuje o nieistniejącej już fabryce i jej pracownikach, więc od początku było dla mnie jasne, że to co skomponuję, musi mieć charakter industrialny i elektroniczny. Chciałem z jednej strony odnieść się do mechanicznego aspektu tego świata, a z drugiej dotknąć elementu, który związany jest z człowiekiem – dodaje kompozytor. Również struktura całości nie należy do oczywistych – stylistyczna różnorodność zamknięta została w formie o dużym rozmachu. Cała symfonia ma kilka etapów, przechodzi kilka faz, której finałem jest coś w rodzaju oczyszczającego, szalonego, współczesnego obrzędu, w którym splata się współczesna elektroniczna wrażliwość, studyjne montaże inspirowane Strawińskim, oraz dronowy ambient – kontynuuje Strycharski.
Symfonia Fabryki Ursus to współpraca kilku podmiotów muzycznych. Ich udział miał duży wpływ na brzmieniową różnorodność materiału. Obecność Orkiestry Dętej Fabryki Ursus była dla nas oczywista, przystałem na tę ideę z entuzjazmem. Kolejnym filarem tej płyty jest elektronika oparta na mojej metodzie pracy z głosem i szeroką paletą elektronicznych przetworników, które dają faktury podobne do dźwięku syntezatorów. Nie sposób pominąć w tej wyliczance mojego nowego kwintetu Dominik Strycharski Core, debiutującego na tej płycie. W jego skład wchodzą osoby, z którymi od lat współtworzę również inne projekty, zatem ich obecność w tym zestawie była dla mnie oczywista – podsumowuje Strycharski.
Płytę można zamówić w preorderze tutaj
Dominik Strycharski – muzyka, flety, wokal, elektronika
Barbara Drążkowska – pianino preparowane
Wojciech Jachna – trąbka
Zbigniew Kozera – kontabas
Paweł Szpura – instrumenty perkusyjne
Orkiestra Dęta Ursus pod batutą Karola Węclewskiego
Utwory:
- Intro
- Symfonie
- Asmet
- Core
- Final