Odwiedziny Kolekcjonera – Pana Leszka Białkowskiego

W piątek, 8 lipca, odwiedził nas niezwykły i długo wyczekiwany Gość – Pan Leszek Białkowski. To właśnie dzięki Jego ogromnej pasji powstał liczący ponad 6000 obiektów zbiór Syrenek warszawskich. Kolekcję postanowił na własność oddać właśnie do Izby Tożsamości Ursusa.

Wraz z Panem Leszkiem przyjechali także jego najbliżsi: syn z żoną i wnuczką. – Po raz pierwszy mamy okazję oglądać tę kolekcję w całej okazałości – przyznali. Ciężko było im zapoznać się ze wszystkimi rzeczami, które były chowane w każdym możliwym miejscu niewielkiego mieszkania. Pan Leszek, zachwycony doborem eksponatów na wystawie, z dumą opowiadał o gromadzonych przez ponad 60. lat przedmiotach.

W drugiej części spotkania wręczyliśmy wraz z Kierownik Dom Kultury „Portiernia” Bożeną Kuśmierek upominki dla solenizanta – Leszka Białkowskiego – właśnie skończył 90 lat! Jeszcze raz życzymy Panu zdrowia, następnych wspaniałych, pełnych pasji i energii lat.

Pan Leszek został również zaproszony na spotkanie, które odbędzie się na początku nowego sezonu kulturalnego na jesieni. Opowie wtedy zainteresowanym o znajdujących się na wystawie syrenach. Szczegóły już wkrótce!