Dzielnica Ursus zaprasza na premierę albumu Ireneusza Barskiego

Spotkanie odbędzie się 16 września o godz. 18.30 w Ośrodku Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14. To gratka dla fanów sportu, ale także miłośników historii Ursusa. Album przygotowany na 90. rocznicę założenia Robotniczego Klubu Ursus zawiera unikatowe zdjęcia, dokumentujące historię sportowców, działaczy, ale i kibiców ursuskiego klubu.

Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na rozmowę z autorami albumu – Ireneuszem Barskim i Jackiem Wiśniewskim, a także bohaterami zdjęć Barskiego, sportowcami z Ursusa. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz sportowych kronik filmowych z ówczesnych lat produkowanych przez telewizję polską. Dodatkowo, Uczestnicy spotkania otrzymają egzemplarze albumu.

Przeżyjmy jeszcze raz chwile triumfu z Robotniczym Klubem Sportowym „Ursus” – jednym z najstarszych klubów robotniczych na Mazowszu, posłuchajmy o sukcesach piłkarzy, ciężarowców, lekkoatletów, czy akrobatek – złotych medalistek mistrzostw świata.

Ireneusz Barski jest fotoreporterem, członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Klubu Fotografii Prasowej, który od kilkudziesięciu lat uwiecznia na fotografach Ursus i jego mieszkańców. Zatrudniony w zakładach w 1961 roku, sam będąc sportowcem, przez wiele lat był obecny na wszystkich zawodach sportowych, które fotografował.

Autorem tekstu do albumu jest Jacek Wiśniewski, badacz i znawca warszawskiego sportu.