Będziemy na konferencji „Między miastem a zakładem – wpływ zakładów na rozwój miast w 2 poł. XX wieku. Studium przypadku „Mery-Błonie” i innych zakładów

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w konferencji Między miastem a zakładem – wpływ zakładów na rozwój miast w 2 poł. XX wieku. Studium przypadku „Mery-Błonie” i innych zakładów. Konferencja odbędzie się 13 czerwca 2024 roku w Centrum Kultury w Błoniu.

Konferencja Między miastem a zakładem jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Mera-Błonie” – tak biło serce miasta prezentowanej na sali wystaw czasowych Muzeum Ziemi Błońskiej. Wydarzenie stanowi uhonorowanie dorobku „Mery-Błonie” dla miasta. Jednocześnie temat „Mery” Organizatorzy potraktowali jako punkt wyjścia do dyskusji na temat działalności innych zakładów w okolicznych miastach – np. Ożarowie Mazowieckim, Pruszkowie, czy Żyrardowie i naszym Ursusie.

2 prelegentki z Domu Kultury „Portiernia” Agnieszka Gorzkowska oraz Agnieszka Bińczycka zaprezentują temat: Zakłady Mechaniczne „Ursus”. Co zawdzięcza im warszawska dzielnica i jej mieszkańcy?

Wszyscy zainteresowani uczestniczeniem w konferencji w roli słuchacza jeszcze do 6 czerwca włącznie za naszym pośrednictwem mogą zgłosić się mailowo agnieszka.gorzkowska@arsus.pl Zgłoszenia przekażemy Koordynatorce.