Będziemy na I Pikniku Naukowym oraz XI Festiwalu Oświatowym w Ursusie 21 września w Parku Czechowickim

Po raz pierwszy Dzielnica Ursus zorganizuje piknik poświęcony nauce. W Parku Czechowickim 21 września br. pojawią się stanowiska z kuchnią molekularną, przenośne planetarium i strefy przeznaczone do eksperymentów. W tym samym miejscu i czasie odbędzie się także 11. edycja Festiwalu Oświatowego. Atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu 4Dreamers. Wspólnie z Domem Kultury „Portiernia” również wystawimy swój namiot z atrakcjami.

Podczas wydarzenia, uczestnicy wezmą udział w niespotykanych na co dzień doświadczeniach i poprzez zabawę odkryją wiele tajemnic otaczającego ich świata.
Od godziny 11:00 teren parku wypełnią stoiska poświęcone astronomii, robotyce, anatomii człowieka, a także fizyce i chemii. Młodzież biorąca udział w pikniku będzie miała okazje m.in. zbudować robota, zobaczyć układ gwiazd czy konfigurację planet w specjalnym mobilnym planetarium, poznać w praktyce prawa fizyki, z których na co dzień nieświadomie korzystamy, wziąć udział w pokazach kuchni molekularnej czy odkryć sekrety własnego ciała. O moc atrakcji zadbają również Centrum Nauki Kopernik, które swoje pokazy będzie przedstawiało na scenie amfiteatru, Biblioteka Publiczna z Ursusa i AWF Warszawa.

Wśród naszych atrakcji m.in. balony, kawka, herbata, wystawa historyczna, quiz historyczno-naukowy z edukacyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz aparat fotograficzny zrobiony z pudełka po obuwiu wraz z wywołanymi zdjęciami i nie tylko!

Przestrzeń Parku Czechowickiego będą wypełniały stanowiska związane z Festiwalem Oświatowym. Tegoroczna jedenasta edycja imprezy będzie przebiegała pod hasłem „Festiwal Nauki”. Zwieńczeniem naukowej zabawy będzie koncert gwiazdy muzycznej. Dla obecnej na festiwalu ursuskiej młodzieży wystąpi zespół 4Dreamers – laureaci tegorocznej nagrody Top Gwiazdy Internetu na Sopot Top Of The Top Festival.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wydarzenie na serwisie społecznościowym Facebook